bg bg

Smakowita truskawka zdrowa przekąska do szkoły

person
person
person person person person person
Emilka właśnie rozpoczęła piątą klasę, a ja, jak co roku we wrześniu, muszę przeorganizować plan dnia. Szkoła, dodatkowe zajęcia córki – siatkówka i lekcje z nauki gry na pianinie oraz moja praca na zmiany w sklepie. Do tego zapracowany mąż, który nigdy nie wraca do domu wcześniej niż przed 19.00.

Emilka, jak to dziecko, lubi słodycze. Czekolada, cukierki, serki na słodko, naleśniki z dżemem, owocami i bitą śmietaną - mogła by się tym żywić codziennie. I pewnie byłaby szczęśliwa. Jednak to my, rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie naszych dzieci. Wiadomo, że zbilansowana dieta to podstawa. Dlatego od lat szykuję Emilce do szkoły kanapki z ciemnym pieczywem. Główny problem polega jednak na tym, że Emilka nie zawsze je zjada. Omija zdrowy posiłek, zastępuje go batonem albo przekąskami typu paluszki.

truskawka_z1

Wiem jak to jest. Przerwa między lekcjami trwa krótko. Dzieciaki po 45 minutach siedzenia w klasie mają ochotę odetchnąć, przejść się po korytarzu, porozmawiać z innymi dziećmi, pogapić się (niestety!) w smartfony. Często też przygotowują się do lekcji albo przebierają na WF. Jedzenie schodzi na dalszy plan. Otwieranie jogurtów czy serków, jedzenie ich łyżeczką, potem pójście do łazienki, żeby umyć tę łyżeczkę i schowanie jej do plecaka nie wchodzi w grę. Posiłek szkolny musi być szybki, sycący i na tyle atrakcyjny, żeby dziecko nie zapomniało po niego sięgnąć. To ważne, żeby go nie pominąć - dzieci potrzebują dużo energii na aktywność umysłową i fizyczną, a głównym źródłem energii są węglowodany.

truskawka_z2

W tym roku szkolnym postanowiłam uatrakcyjnić jej posiłki szkolne. Zaspokoić potrzebę zjedzenia słodkiego i mieć pewność, że dostarczy swojemu organizmowi czegoś sycącego. Emilka, jak każde dziecko, lubi mleko. Najlepiej jednak, żeby było smakowe :) Nowe produkty Piątnicy w atrakcyjnych, kolorowych, poręcznych butelkach spadły mi z nieba!

Emilka uwielbia mleko czekoladowe, bananowe i ponad wszystko kocha truskawkowe. „Ta Smakowita truskawka jest naprawdę smakowita” - mówi koleżankom na przerwie :) Cieszę się, ponieważ nigdy nie przynosi z powrotem butelki do domu. A „Mleko ze smakiem” Piątnicy nie zawiera GMO, jest bogate w wapń, witaminy z grupy B, cynk oraz potas. To wspaniała przekąska do szkolnego plecaka! Polecam wszystkim rodzicom.

Powrót